BORSAMIZ, MARDİN VALİSİ SN. MAHMUT DEMİRTAŞ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

BORSAMIZ, MARDİN VALİSİ SN. MAHMUT DEMİRTAŞ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Highslide JS

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve Kızıltepe Ticaret Borsası Meclis Başkanımız Nezir Yıldız, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, Genel Sekreter Abdulkadir Şahin ve  Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert, Mardin valimiz Sn. Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette, Kızıltepe Ticaret Borsasının Güdümlü Proje Desteği kapsamında Mardin Gıda Analiz ve Ticaret Kapasitesinin Geliştirilmesi projesi ile ilgili çalışmalar hakkında istişare yapıldı.

Kızıltepe Ticaret Borsamız Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin Borsanın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgileri paylaştı. Kızıltepe Ticaret Borsası ve Dicle Kalkınma Ajansı işbirliği çerçevesinde, Ajansın Güdümlü Proje Desteği kapsamında geliştirilen “Mardin Gıda Analiz ve Ticaret Kapasitesinin Geliştirilmesi” projesi hakkında Mardin valimiz Sn. Mahmut Demirtaş’a bilgiler paylaştı.

Kızıltepe Ticaret Borsası Yeni Hizmet Binası ile Modern Ticaret Binası altyapısının kurulması ve bu kapsamda kapasiteli bir Gıda Analiz Laboratuvarı, Müzayede Salonu ve Elektronik Satış Sistemi ile çiftçi eğitimine yönelik eğitim salonu ve konferans salonu yapılması planlanmaktadır. Bu proje ile çiftçi, tüccar ve sanayicilerin ürünlerini laboratuvar analizleriyle kalitesi tespit edilerek, yüksek yazılım ve donanım teknolojisine haiz müzayede salonunda objektif, açık ve güvenilir bir şekilde değerlendirecek ve elektronik ticaret yoluyla, Lisanslı Depolara, ulusal ve uluslararası pazarlara ulaşımı sağlanarak, Borsanın bir cazibe alanı haline gelmesi sağlanacaktır. Bu sayede ürünün gerçek değeri piyasaya yansıtılarak, bölgenin Tarım ve Ekonomik alanda kalkınmasına olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin valimiz Sn. Mahmut Demirtaş, Borsa Başkanı Mehmet Şahin’e ve yanındaki heyete   ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini etti.

 
 
 
 
 

Tarih : 17.06.2021 / Yer : MARDİN VALİLİĞİ
Hit : 985