BAŞKAN ŞAHİN,TOBB AKREDİTASYON KURUL TOPLANTISINA KATILDI.

BAŞKAN ŞAHİN,TOBB AKREDİTASYON KURUL TOPLANTISINA KATILDI.

Highslide JS

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen Akreditasyon Kurul toplantısına katıldı.
Toplantıda şu maddeler değerlendirilmek ve karara bağlanmak üzere ele alındı:

-Kasım - Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Akreditasyon Belge Yenileme Denetimi sonuçlarının değerlendirilmesi

-2018 yılında gerçekleştirilen Akreditasyon Belge Yenileme ve Akreditasyon Belgelendirme Denetimleri sonucu 1 yıllık Akreditasyon statüsü elde eden ve yeniden denetlenen Oda/Borsaların denetim sonuçlarının değerlendirilmesi

-14. Dönem Akreditasyon Belgelendirme Denetimleri sonuçlarının değerlendirilmesi

-Akreditasyon standardı revizyonu hakkında akredite Oda/Borsalardan gelen görüşlerle ilgili bilgi verilmesi

-2020 yılı akreditasyon faaliyetleri ve eğitimler.

Toplantıda, Akreditasyon çalışmaları kapsamında Kasım - Aralık 2019 döneminde gerçekleştirilen Belge Yenileme Denetimleri sonuçları ile Ocak – Şubat 2020 aylarında gerçekleşen 14. dönem Akreditasyon Belgelendirme Denetimleri sonuçları, belge geçerlilik sürelerinin alınan puanlar bazında farklılık göstermesi kaydıyla değerlendirilerek karara bağlandı.

Akreditasyon süreci ve akreditasyon standardı için yapılacak revizyon çalışmaları için, 2020 yılında Oda/Borsalarımız ile görüşlerin paylaşılması adına yapılması planlanan toplantı ve eğitimlerle ilgili bilgiler paylaşıldı.  

 


Tarih : 24.2.2020 / Yer : TOBB
Hit : 337